بهترین کرم برای رفع ترک های پوستی بدن

کرم ضد چروک و ترک بدن

​بهترین کرم برای رفع ترک های پوستی بدن

ترک های پوستی بدن که به آن استریا هم گفته می شود. پوست بدن یکی از حساس ترین قسمت های بدن است، و قسمت اصلی پوست که درم نامیده می شود از دو عنصر اصلی کلاژن که اسکلت اصلی پوست و الاستین که خاصیت کشسانی پوست را حفظ می کند تشکیل شده است.

این ترک های پوستی بیشتر در خانم های باردار یا کسانی که دچار چاقی مفرط می شوند و این تغییر سایزها باعث می شود الاستین پوست پاره شده و ترک های پوستی در بدن ظاهر شود. یکی دیگر از این عوامل برای ایجاد ترک های پوستی تغییرات هورمونی و یا استفاده از داروهای حاوی کورتیزون و یا استروئیدها است. بنابراین بهتر است از ابتدا پیشگیری کنیم؛ یعنی هنگامی که رژیم غذایی خاصی می خواهیم بگیریم یا هنگام که قصد باردار شدن داریم قبل از اینکه شکم می خواهد شروع به بزرگ شدن بکند استفاده کنیم؛ البته در دوران بارداری بهتر است با پزشک مشورت کنیم.

حال اینکه این ترک های پوستی فقط در ناحیه شکم صورت نمی گیرد در سایر قسمت های بدن نیز اتفاق می افتد مانند: کشاله ران، باسن و سینه و در آقایان بیشتر در ناحیه شکم و ماهیچه ها در بازوها اتفاق می افتد.  این ترک ها در ابتدا به صورت خطوط قرمز رنگ می باشند که گاهی با خارش و سوزش نیز همراه است به خصوص در دوران بارداری که به هیچ وجه با ناخن هایتان این ناحیه را نخارانید، و با نوک انگشتتان این ناحیه را ماساژ دهید.

راه های درمان ترک های پوستی بدن:

خیلی ها معتقد هستند ایجاد این ترک های پوستی به ژنتیک افراد، نوع پوست و میزان مقاومت الاستین پوست آنها بستگی دارد. و بعضی ها هم معتقد هستند با کرم رفع ترک بدن می توان پیشگیری کرد از بوجود آمدن ترک های پوستی، و یا می توان با انجام عمل های زیبایی به نتیجه دلخواه رسید که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:

درمان ترک های پوستی به روش خانگی:

این روش از نظر علمی به اثبات نرسیده است. یک روش استفاده از آلوئه ورا می باشد، این گیاه دارای خواص فوق العاده زیادی می باشد. می توان ژل موجود در گیاه را روی شکم ماساژ داد و بعد از مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را بشویید. البته باید قبل از استفاده مطمئن شوید که پوست شما به ان حساسیت نشان نمی دهد. معمولا از این روش برای رفع ترک های شکمی استفاده می شود.

روش های دیگر درمان خانگی استفاده از کره کاکائو، روغن کرچک و روغن بادام و نارگیل می باشد. استفاده از این روغن ها باعث آبرسانی و تغدیه پوست می شود.

درمان ترک های پوستی با استفاده از کرم ها:

کرم های زیادی در بازار موجود می باشند ولی یک نکته وجود دارد و اینکه کرم های مناسب برای رفع ترک های پوستی باید شامل موادی مانند: ویتامین A، ویتامین E، ویتامین C و کره کاکائو و شی باتر باشند و همچنین عصاره گیلاس برای ترک های پوستی خیلی تاثیر دارد زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است.

یکی از کرم های پرطرفدار در این زمینه کرم رفع ترک بدن والنسی می باشد.

درمان ترک های پوستی با لیزر و عمل های جراحی:

یکی از این روش ها استفاده از لیزر می باشد در این روش لیزر درمانی به تقویت تولید کلاژن جدید کمک می‌کند، کلاژنی که هنگام تشکیل ترک‌های پوستی آسیب دیده است. هنگامی که پوست کلاژن جدید تولید می‌کند، ترک‌های پوستی پر شده، سفت و جمع می‌شوند و اندازه و عمق آن‌ها کاهش می‌یابد.

روش دیگر تزریق ژل می باشد. در این روش کلاژن قدیمی را کنار می‌زنند و درم آسیب دیده را پر می‌کنند. درمان‌های ترکیبی بهترین نتیجه را می‌دهند، زیرا عوامل مختلفی را که در ایجاد ترک‌های پوستی درگیر هستند، درمان می‌کنند. اما همیشه باید به یاد داشته باشید که با این روش‌ها این ترک‌های پوستی هرگز به طور کامل از بین نمی‌روند.

کربوکسی تراپی یکی دیگر از روشهای جوان سازی پوست است که برای ترک های پوستی هم استفاده می شود. در این روش از گاز کربن دی اکسید که به زیر پوست تزریق میشود، برای جوان سازی استفاده میشود. زمانی که این گاز وارد بدن شود، سلول های این منطقه دچار کمبود اکسیژن شده و سرعت ارسال مواد مغذی به آن افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید